3 TIPY, JAK OPRAVDU ZAPŮSOBIT

Tak by se dal volně přeložit název nové kolekce obuvi pro pány DRESS TO IMPRESS, ze které budou nadšeni zejména muži, kteří milují elegantní vzhled v jakékoli situaci.

Tahle kolekce je totiž plná nejkvalitnější celokožené obuvi a najdete v ní boty typu derby, oxford, ale i nepříliš obvyklý prvek „single/double monk strap“. A abyste se v tom vyznali, připravili jsme pro vás malý slovníček pojmů.

Obuv derby a oxford jsou od sebe téměř k nerozeznání. Jediným výrazným prvkem, kterým se odlišují, je typ šněrování. Derby obuv má otevřené šněrování. To znamená, že vrchní oddělené díly spojuje tkanička. Kdežto u oxfordek jsou díly přišité k sobě, takže se neodchlipují. Kdybychom to měli popsat polopatě, tak boty typu derby jsou méně formální, oxfordky jsou typické „oblekovky“.

Dalším výrazným prvkem v pánské společenské obuvi jsou ony zmiňované, ne úplně obvyklé, pásky. Ať už v jednoduchém provedení (jeden pásek v horní části boty), tak s dvojitým páskem. Tomuhle se v angličtině říká „monk strap“. Původ tohoto typu bot je stále nejasný. Podle některých zdrojů boty dostal jeden anglický gentleman na svých cestách od mnicha žijícího v Alpách a začal je pak vyrábět v Anglii. Do pánských botníků se dostaly na začátku 19. století a už z nich nezmizely.

Ať už si vyberete jakýkoli typ bot z kolekce Dress to Impress, můžeme vám zaručit nejen pohodlí, ale i to, že vás nikdo nepřehlédne.

Tip na styling: Ke společenským botám nemusíte nutně nosit klasický oblek. Vyzkoušejte místo košile s kravatou obléknout pod sako tenký rolák. V chladnějším počasí je to nejen praktické, ale taky strašně sexy!

SDÍLEJTE