3 základní pravidla, jak vybírat dětské boty

3 ZÁKLADNÍ PRAVIDLA, JAK VYBÍRAT DĚTSKÉ BOTY

S přicházejícím jarem už si děti opět nevystačí jen s jedním párem teplých bot na ven a jedním dovnitř. Pro mnoho rodičů tak nastává čas pořizování nové obuvi na hřiště či do školy. Výzkumy ovšem ukazují, že řada lidí neví, jak přesně potomkovi vybrat správné boty. Jedna třetina šestiletých dětí tak nastupuje do první třídy s deformacemi chodidel.

Ať už se poohlížíte po dětských botách na hřiště nebo do města, měli byste pamatovat na několik zásad. Dětská obuv má totiž svá specifika. Pokud sáhnete po nevhodných botách, nejen, že se v nich dítě nebude cítit pohodlně, ale můžete mu způsobit zdravotní potíže v dospělosti.

1. Vhodná velikost

První kritérium, podle kterého byste měli boty volit, je vhodná velikost. Noha dítěte roste v průměru o 15 až 18 milimetrů za rok. U starších dětí je přibližně do dvanácti milimetrů ročně. Bota by tedy měla poskytovat dostatek prostoru. Obecně se doporučuje pořizovat boty o 10 až 15 milimetrů delší než je noha, přičemž polovina tohoto místa by měla být ve špici boty. Vždy je ale lepší poradit se přímo v prodejně. Každé boty se totiž chovají jinak i v závislosti na použitých materiálech.

2. Přírodní materiál

Ideální je, pokud je bota spíše z přírodních materiálů, měkká a prodyšná. Plosky nohou produkují během dne poměrně velké množství potu, který musí bota umět vstřebat, aby nedošlo k množení bakterií či plísně. V dětských botách od Bati proto najdete převážně kvalitní koženou stélku.

3. Správný tvar

Kromě vhodné velikosti a zdravotně nezávadných materiálů je dobré pohlídat i správný tvar boty. Ta musí poskytovat kromě dostatku prostoru i oporu. Menší děti by tak vždy měly mít boty s patní částí. Například otevřené letní sandálky jim neposkytnou dostatečnou fixaci.

 

Veškerá dětská obuv z kolekcí Baťa prochází přísným testováním v laboratořích AZL Otrokovice i u přední světové společnosti SGS. Ověřuje se jak vhodný tvar a nezávadnost použitých materiálů, tak i hygienické vlastnosti bot. Spolupracujeme i s ortopedy, abychom měli jistotu, že naše boty pro nejmenší jsou nejen krásné, ale především bezpečné.

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK > 

vyberte tu správnou obuv VAŠIM DĚTEM >

SDÍLEJTE