Biker boots: Vzpurné boty pro praktické ženy

Vykouzlí bezstarostný vzhled, a přitom jsou dokonale praktické. Zvlášť do deště a sněhu! O jakých botách je řeč? Přece o biker boots! Pojďte se s námi podívat pěkně zblízka na trendy obuv, kterou dámy s oblibou nosily už v 19. století.

 

Dnešní biker boots, jak vyplývá ze samotného názvu, odkazují na subkulturu motorkářek; prapůvodně ale šlo o boty, které ženám sloužily při jízdě na koni. Svoji popularitu si, vedle pohodlí a praktičnosti, získaly už tím, co symbolizovaly. Tedy touhu přiblížit se mužům a jejich světu. Později se biker boots staly vyjádřením individuálního hudebního vkusu. Odkazovaly na rock a punk, což jsou hudební styly, které ke srazům motorkářů neodmyslitelně patří.

A co o své nositelce prozradí dnes? Rozhodně neplatí, že by biker boots nosily jen motorkářky, punkerky nebo rockerky. Naopak, můžete dát průchod svému rebelství tím, že motorkářské boty zkombinujete s romantikou v podobě něžných šatů. A pokud zrovna nemáte na takový kontrast náladu, dobrou zprávou je, že s biker boots nešlápnete vedle.

Hodí se k džínům, k sukním, ke kalhotám výrazných barev… Zkrátka skoro k čemukoli. A to platí i pro všech 50 odstínů zimní a podzimní šedi. Typické biker boots jsou vyrobené z kůže a gumy, což je silná kombinace, která ochrání chodidla před chladem a mokrem. Ať venku prší, sněží nebo mrzne, s biker boots budete v suchu a pohodlí, a přitom vyvoláte dojem lehkovážné a vzpurné divy.

SDÍLEJTE