Chunky sneakers – extrémně pohodlné a extrémně trendy tenisky

Díky masivní platformě se nedají přehlédnout, takže je snadno rozeznáte od „běžných“ tenisek. Řeč je o chunky sneakers, volnočasových teniskách, které nezapřou inspiraci módou 90. let. Mezi trendy zazářily už loni, podle všeho ale pozici #musthave bot obhájí i letos v létě a na podzim. K mání jsou v mnoha cool variantách – od klasické černé a bílé, přes in růžovou až po divokou leopardí.

Ať zrovna jdete do práce nebo jen tak ven, chunky sneakers vám při chůzi zajistí extra pohodlí. Jejich typická platforma totiž není jenom estetická, ale i funkční – ne nadarmo se těmto teniskám říká „dad sneakers“. Vypadají totiž, jako byste je vytáhli z tátova botníku. A tátové, jak je všeobecně známo, nosí jenom super pohodlné boty!

Asi bychom měli zmínit, že nejde o klasickou sportovní obuv – robustní tenisky jsou především módní záležitostí, kterou bychom mohli zařadit pod athleisure trend. Ten spočívá v ležérním propojení oblečení a obuvi, co se hodí na cvičení i do města. A k čemu tedy chunky sneakers nosit?

Myslete na to, že boty jsou základním stavebním kamenem každého outfitu, tím pádem hodně ovlivní výsledný dojem. Chunky sneakers budou nejlépe pasovat k minimalistickému dámskému outfitu. Nemusí být nutně jen černý nebo bílý. Když se vyhnete vzorovanému oblečení, klidně můžete zvolit odvážnější barevné kombinace.

A jelikož se vracíme do estetiky devadesátek, klíčové budou doplňky! S těmi ale pozor, ať nevypadáte, jako když se chystáte na oldschool party. Bohatě postačí ledvinka (nebo malá kabelka), sluneční brýle a větší náušnice. 

SDÍLEJTE