Dešifrujte dress cody II

II. Díl: Plesová sezóna

baner

Dokonale sladěný outfit na ples je vaší vizitkou a zároveň jím projevujete úctu ke společnosti, do níž vstupujete.  Váš outfit musí být nejen dokonale sladěný, ale také přiměřený. Pokud vám přišla pozvánka na ples, je zde pravděpodobně uveden tzv. dress code (dress kód). Dress code je norma, podle které se musíte na danou společenskou příležitost obléci. Netýká se pouze oblečení, ale samozřejmě také obuvi.

Připravte se a poznejte základní dress cody pro významné společenské události.

Dress code: Black tie

Pánové: Black tie není příležitost pro experimenty. Nutností je smoking (na oblek zapomeňte) a bílá košile na manžetové knoflíčky, kterou doplňuje motýlek v černé barvě. Ke stylu black tie obujte kožené společenské polobotky a černé ponožky.

Pánské kožené oxfordky

Dámy: Ideální jsou dlouhé šaty vhodně zkombinované s doplňky. Pro black tie jsou vhodné lodičky na vysokém podpatku (dlouhé šaty se vám do nich nebudou zachytávat) a psaníčko.

 

dama1

kabelka1

Dress code: White tie

Nejstriktnější ze všech dress codů je white tie.

Pánové: Nutností  je černý frak, dobře padnoucí kalhoty, bílá košile s manžetovými knoflíčky, kterou doplňte bílým motýlkem a vestou v bílé barvě. White tie je možné doplnit bílými nebo šedými rukavičkami. Boty by měly být černé lakované oxfordky . Nezapomeňte na černé ponožky vhodné do společenských bot.

 Kožené oxfordky
Dámy: Vám tento dress code přísně nakazuje dlouhou večerní toaletu, kterou doplňte dlouhými rukavičkami. Pokud jde o obuv, zvolte lodičky na úzkém vysokém podpatku, které by neměly být z matné kůže.

dama2

kabelka2

Žádný dress code?

Když se chystáte na ples, který nemá předepsaný dress code, zvolte neutrální outfit tak, aby byl v souladu se základními pravidly etikety.

Pánové: Zvolte smoking. Pokud smoking nemáte, můžete obléci tmavý oblek. Vždy vyberte bílou košili, nejlépe se zapínáním na manžetové knoflíčky. Pod košili nikdy neoblékejte nátělník. Outfit doplňte kravatou, nebo motýlkem a obujte si černé kožené polobotky v oxford, nebo derby střihu.

Kožené derby

Dámy: Oblékněte společenské šaty. Nikdy nenoste koktejlky nebo krátké šaty. Punčochy jsou nutností stejně jako boty na vysokém podpatku. Šaty doplňte psaníčkem.

dama3

kabelka3

 

SDÍLEJTE