Dešifrujte dress cody

Vítejte v nejspolečenštější sezóně roku. Vítejte v období, které začíná firemním vánočním večírkem s kolegy, pokračuje předvánočním setkáním s přáteli, oslavami Vánoc s rodinou, bujarým vítáním nového roku a končí plesem.

Vstupte do sezóny plné překrásných setkání, vánoční pohody, zábavy a okouzlete perfektním outfitem.

banner

I. Díl: Vánoční večírky a Silvestr

Pokud obdržíte pozvánku na vánoční nebo silvestrovský večírek, dress code bude pravděpodobně festive, smart casual, nebo cocktail. Co to znamená a co si vzít na sebe?

Smart Casual

Smart casual znamená ležérní outfit. Na džíny ale zapomeňte.

Dámy: oblékněte si sukni, trendy halenku s flitry a boty na podpatku.

boty1

Pánové: neuděláte chybu, když klasický oblek okořeníte moderními detaily – barevným kapesníčkem nebo ponožkami. Boty zvolte kožené v derby střihu, například s trendy prošitím.

boty2

Cocktail

Cocktail, nebo také cocktail dress, lounge suit jsou nejoblíbenější dress cody, se kterými se nejčastěji setkáte na pracovních večírcích. Pro takovou příležitost zvolte outfit, který nebude příliš formální (jako black tie, o kterém si povíme více v příštím díle), ale ani ležérní.

Dámy: vaše sázka na jistotu jsou koktejlové šaty (malé černé) s délkou ke kolenům nebo kombinace halenka-sukně popřípadě kalhoty. Na koktejl obujte lodičky.

boty3

Pánové: oblečte tmavý oblek (nikoliv černý) a kravatu. Na koktejl se hodí kožené polobotky v derby stylu, nebo elegantní loaferky.

boty4

Festive

Festive neboli  slavnostní/sváteční, je oblíbený dress code právě ve vánočním čase. Je velmi podobný cockail dress codu, ale k tomuto outfitu můžete zvolit podstatně více barev.

Dámy: bílou halenku kombinujte např. s pouzdrovou sukní v petrolejové barvě nebo kalhotami ve vínově červené.

boty5

Pánové: svůj oblek a bílou košili oživte kravatou ve vánočních barvách.

boty6

 

SDÍLEJTE