Dětské boty, bez kterých se neobejde tábor i dovolená

S létem přichází i čas dětských táborů a dovolených a neustálé nutnosti balit vše potřebné. Nyní tedy nastává ideální čas vyhradit si jedno odpoledne, vytáhnout z botníků i krabic všechny boty a udělat pořádnou kontrolu. Dost možná potomci z loňských modelů vyrostli nebo boty obnosili tak, že už se je ani nevyplatí na sezónu chystat. Do kterých bot je dobré investovat a které byste neměli dětem na prázdniny zapomenout přibalit? Přečtěte si naše tipy, jak vybrat ideální dětskou letní obuv.

Ve zkratce lze říct, že základní trio dětského letního obouvání tvoří gumáky, sandále a tenisky. S tímto vybavením by si měly děti poradit na táboře i na chatě. A ačkoliv se nejedná o boty, ve kterých potomci téměř celý rok chodí do školy, není radno zapomínat na základní pravidla pro výběr vhodné dětské obuvi. Nevhodně vybraná bota nebo páry poděděné po starších sourozencích mohou dítěti zadělat na problémy s vývojem nožní klenby a nejrůznější deformace chodidel.

Aby dětem zůstaly nohy v suchu i při letních bouřkách či při radovánkách u potoka, je dobré pořídit každému potomkovi na léto holínky. Pokud máte možnost, sáhněte raději po těch vyrobených z gumy, tedy přírodního kaučuku, než po párech z PVC. Podešev by měla být silná a opatřená silným vzorkem, který zvyšuje bezpečnost a snižuje riziko uklouznutí. Ačkoliv u starších holínek často chybí jakákoliv stélka, nikdy nepořizuje dětské gumáky bez ní. Při hrách se totiž dětská noha silně potí, a pokud se pot nemá kam bezpečně vsáknout, bota může začít brzy plesnivět.

K moři pak nesmí chybět ani sandále. Výběr vhodných sandálů závisí především na věku dítěte. U těch menších rozhodně trvejte na uzavřené špičce, která ochrání prsty, a na pevném zapínání. Kotníčkovou obuv by navíc děti měly obouvat až do čtyř let, kdy už začíná být svalstvo nohy dostatečně vyvinuté. Nazouvacím sandálkům se tedy vyhněte, i pokud by je měly mít děti jen k vodě. Pokud chcete držet i krok s módou, sáhněte letos po pastelových barvách a trošce třpytek pro malé slečny. Kluci pak jistě ocení blikající podešev, která je nejen efektní, ale v šeru zvyšuje viditelnost malých dobrodruhů.

Do třetice pak pořiďte kvalitní tenisky pro běžné nošení. Na léto se ideálně hodí plátěné tenisky, takzvané canvasky, které jsou lehké a prodyšné. Vždy ale ohlídejte kvalitu materiálů. Textil by měl být pevný a prodyšný zároveň, podešev dostatečně silná, ale pružná a stélka ideálně kožená. Módními barvami letoška jsou pak přírodní šedá, béžová či tmavší modř. Zároveň se ale nebojte zajímavých detailů v podobě nášivek, flitrů či nápisů.

OBUJTE je DO SANDÁLŮ >

OBUJTE ich DO SANDÁLOV >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK > 

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

SDÍLEJTE