Doplněk, který Vás promění v elegantní dámu i hippie bohyni

Líbí se Vám podzimní boho style plný zemitých tónů, plédů, ponč a klobouků? Rádi byste si pořídili plstěný klobouk, ale nejste si jistí, k čemu přesně ho nosit, a jakou velikost zvolit? Sestavili jsme pro Vás pár rad a triků, jak vypadat v klobouku stylově, a ne jako Heduš z Homolků.

Při výběru správného klobouku záleží především na tom, kam ho plánujete nosit, a jakého dojmu chcete docílit. Klobouk s širší krempou výborně pasuje k podzimnímu kabátu a kozačkám. Snadno tak vytvoříte styl, který bude působit velmi elegantně a slavnostně. Hodí se proto například na důležité pracovní schůzky nebo do společnosti.

Pro denní nošení a mladistvější vzhled sáhněte po menším klobouku, který zkombinujte s koženou či džínovou bundou. Klobouk si také nestahujte do čela, ale posaďte ho víc na týl hlavy, aby Vám bylo vidět do obličeje. Do práce ke kloboučku a kožené bundě oblečte úzké džíny (tzv. skinny jeans) a kotníčkové boty na podpatku. Na odpolední posezení s přáteli je pak vyměňte za tenisky v athleisure stylu.

Kromě příležitosti je při výběru dobré zohlednit i postavu. Drobným postavám sluší menší kulaté klobouky bez ozdob. Pokud jste spíše plnoštíhlí, budou Vám sedět středně velké klobouky hranatějšího tvaru. Vysocí lidé by si pak měli dát pozor na to, aby jim klobouk na výšce ještě nepřidával.

 

Důležité je umět si vybrat i správnou velikost. Nejjednodušším způsobem je změřit si obvod hlavy krejčovským metrem. Měřte nad ušima, zhruba v místech, kde by měl být klobouk posazený. Pokud Vám obvod vychází mezi dvě čísla, vždy si vyberte klobouk větší. Pokud je na štítku klobouku uvedena univerzální velikost, obvykle se jeho velikost pohybuje mezi 56 až 60 cm a odpovídá přibližně velikosti M.

Pokud se rozhodnete doplnit podzimní outfit o zajímavý klobouk, nezapomeňte tomu přizpůsobit celkový vzhled. Pod klobouk volte jednoduché účesy a vyhněte se výrazným ozdobám v podobě barevných gumiček, sponek či jiných doplňků. Pro boho look můžete vlasy jemně zvlnit a rozpustit, abyste docílili nedbalé elegance. Na výrazný make-up byste měli zapomenout.

KOUPIT na bata.cz

KOUPIT na bata.sk

KOUPIT na bata.cz

KOUPIT na bata.sk

KOUPIT na bata.cz

KOUPIT na bata.sk

VÍCE KLOBOUKŮ

VIAC KLOBÚKOV

SDÍLEJTE