Encyklopedie kabelek

Jak prázdný by byl život bez kabelky? Minimálně prázdnější o peněženku, parfém, diář, lesk na rty, kapesníčky, jelení lůj, odličovací ubrousky, skládací deštník, žvýkačky, vizitky, xy propisek… Život bez módního doplňku, do kterého nemusíte hubnout ani přibírat, si my, ženy, neumíme představit.

Vznik kabelek v podobě, jaké je známe dnes, se datuje do 19. století. Oblíbený módní doplněk je praktický, vyjadřuje status, módní smýšlení, vkus a v případě legendární birkinky od Hermès i velmi lukrativní investici.

kabelky

Od 19. století vzniklo mnoho tvarů i velikostí. Vybrali jsme 10 nejoblíbenějších, které by neměly chybět žádné ženě.

shopper bag

Shopper je ze seznamu úplně nejprostornější kabelka s praktickými dlouhými uchy. Jak už název napovídá, je určena pro nákupy. Ocení ji zaměstnané ženy, které se cestou z práce staví ještě na nákup.

SHOPPER

 

tote bag

Stejně jako u prvního typu jde o velmi prostornou kabelku. Většinou je opatřena uzávěrem nebo klopnou. Tote bag je praktická i stylová. Hodí se pro ženy, které vyznávají aktivní životní styl.

TOTE

 

hobo bag

Pravděpodobně nejoblíbenější typ kabelky. Díky charakteristickému střihu působí velmi elegantním dojmem. Kabelka v hobo stylu překvapí prostorem i praktičností. Můžete ji nosit zavěšenou na zápěstí, na rameni nebo jen tak v ruce. Není lepší kabelky k outfitu do práce i do města.

HOBO

 

trapeze bag

Kabelka, která má typický zkosený střih. Většinou je vyrobena z pevného materiálu, takže drží svůj tvar. Trapeze je ideální kabelkou do práce. Vejde se do ní vaše portfolio, tablet i vše potřebné pro důležitá obchodní setkání.

TRAPEZE

 

 

satchel bag

Satchel poznáte na první pohled, připomíná totiž školní aktovku. Často ji nosí studenti, protože má dostatek kapes pro uložení všech důležitých maličkostí. Velká klopna zároveň zaručuje bezpečí pro všechny uložené věci. Satchel zvolte k outfitu, který si zaslouží oživit zajímavým doplňkem.

SATCHEL

 

bucket bag

Bucket bag je jednoznačně největším trendem posledních sezon mezi kabelkami. Pro perfektní kabelku, která připomíná vak, je charakteristické zavírání na zatahovací šňůrku. Oblíbenou variantu kabelky v bucket bag stylu často oživují třásně. Tato kabelka nabádá své nositelky k experimentům.

BUCKET

bowling bag

Znáte ten okamžik, kdy hledáte v kabelce peněženku, ale nemůžete ji za nic na světě najít? Tento problém může vyřešit kabelka v bowling stylu. Má pevné široké dno a minimum kapsiček, takže VĚTŠINOU najdete vše na první (maximálně druhou) dobrou.

BOWLING

 

messenger bag

To je ta kabelka, kterou si vezmete, když jdete na procházku se psem. Vejdou se do ní jen nezbytnosti, jako je peněženka a mobil. Messenger se nosí křížem přes tělo a je nejpraktičtější ze všech. Messenger je jednoznačně kabelka, kterou musíte mít.

MESSENGER

 

psanicko, envelope bag

Malá elegantní kabelka, která je vhodná pro večerní příležitosti. Psaníčko splňuje nároky na praktičnost i na estetiku. Psaníčko můžete nosit v ruce, v podpaží a díky popruhu, který je možné odejmout, také na rameni.

PSANÍČKO

 

miniaudiere, společenská kabelka

Nejmenší kabelka z výběru, která se nejvíce hodí do společnosti. Minaudière má obdélníkový tvar a je vyrobena z pevného materiálu. Často ji zdobí flitry, třpytky a jiné zářivé detaily. Minaudière se nosí v ruce na plesy a večírky.

MINIAUDIERE

SDÍLEJTE