Espadrilky budou vaše pravá letní láska

Od 14. století, kdy boty spletené z pevné katalánské trávy nosili vojáci, kněží i tanečnice, espadrilky ušly dlouhou cestu (doslova). Unisex nálepka už moc neplatí, zato se teď vyrábí a nosí dámské espadrilky ve stovkách barev a provedení: otevřené, uzavřené, nazouvací, na klínku, na platformě, se šněrováním, s mašlí, se cvočky… S čím je ale kombinovat, ať váš #ootd jde s dobou?

Obzvlášť trendy look vykouzlíte, když espadrilky podtrhnete bílou krajkou na romantických šatech nebo  libovolným modelem z přírodního lnu.  Další sázkou na jistotu jsou vzorované potisky oblečení á la rozkvetlá louka nebo tropická džungle. 

Blíží se léto – čas hudebních festivalů, městských výletů a exotickýchdovolených. Espadrilky jsou pro tyto příležitosti jako stvořené – mají styl, prodyšnou látku a pohodlnou podešev lemovanou typickou jutou.

Úžasnou variabilitu espadrilek oceníte už při balení zavazadel – skvěle se totiž hodí k šortkám, minisukním, maxi šatům i roztrhaným džínsům. Tím pádem s sebou na prodloužený víkend nemusíte brát celý botník, a přitom budete za všech okolností perfektně chic.

A na co si dát při ladění outfitu pozor? Hlavně na to, aby se se vám boty vizuálně „netloukly“ s kabelkou.  Platí zde jednoduché pravidlo: k espadrilkám se nejlépe hodí kabelka ze stejného materiálu. Aspoň máte o důvod víc udělat si radost.








 

SDÍLEJTE