Jak se fotilo letní číslo aneb co se do Baťa katalogu nevešlo

Vydávat firemní časopis nebo katalog je spousta starostí, ale i radostí, o kterých běžně čtenář neví. Letní číslo, které jsme chystali na jaře v pražské botanické zahradě, je nabité zajímavými lidmi i novými kolekcemi. A protože se všechno nevejde do textů a do finálních fotografií, rozhodli jsme se vás nechat nahlédnout pod pokličku a ukázat, jak vlastně katalogy od Bati vznikají. 

Výběr místa

Focení letního čísla se neslo v tématu džungle. Takže bylo potřeba najít nějakou tropickou lokalitu v dosahu, což je náročnější úkol, než se může na první pohled zdát. Jako ideální se nakonec ale ukázala Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK, která je plná tropických rostlin, barevných papoušků a tajemných zákoutí za zástěnami z lián. Simuluje ale tropický prales se vším všudy, takže ačkoliv venku bylo jen pár stupňů nad nulou a zataženo, vevnitř byly příjemné letní teploty a taková vlhkost, že se nám orosila čela i objektivy.

 

Šaty dělají člověka

Vždy, když fotíme nové kolekce našich bot, přemýšlíme nad celým outfitem. Tak, abychom vám ukázali, k čemu boty obouvat, a inspirovali vás třeba i k odvážnějším kombinacím. Naše stylistky mají na focení předem vymyšlená zajímavá propojení oblečení a bot podle nejnovějších trendů. Zároveň ale fotíme s reálnými a zajímavými lidmi a chceme nechat vyniknout i jejich povahy a přednosti. Detaily a nejrůznější prvky podtrhující jejich jedinečnost tak ladíme vždy až při samotném focení. Terezie, Mária i Adam si proto s sebou na letní focení přivezli i řadu vlastních doplňků od hodinek, slunečních brýlí po klobouky nebo vlastní kousky oblečení. Prostřednictvím fotek tam máte možnost nehlédnout i do jejich soukromých šatníků.

 

Řekněte sýýýr

I když řada z nás někdy alespoň chvíli snila o modelingové dráze, kdy člověk pouze stojí, krásně vypadá a užívá si život v luxusu, realita je obvykle o něco tvrdší. S přípravami se začíná už ráno a nafocení kolekcí trvá celý den. Modelky a modelové se musí neustále převlékat, přezouvat a poslouchat instrukce fotografa, který chce leckdy v honbě za skvělými fotkami takřka nemožné. A umět zkoordinovat všechny končetiny i obličej tak, aby vyniklo vše, co má, je po pár hodinách nadlidský úkol. Kterého se ovšem Terezie, Mária i Adam zhostili na jedničku. Po celou dobu focení zůstali dobře naladěni, na place jsme společně užili spoustu legrace, a ještě vám můžeme kromě krásných fotografií nabídnout i zajímavá povídání s těmito hudebními hvězdami. A že si to nevymýšlíme dokazuje i video zachycující celý den.

 

 

BACKSTAGE VIDEO

SDÍLEJTE