Jak vybrat lodičky, které lze nosit celý den

Venku se konečně otepluje, po sněhu už na většině míst není ani památky a přichází tak čas vyměnit tmavé kalhoty za barevné šaty a místo kozaček obout lodičky. Problém ale je, že většina z nás v nich nemůže pouze postávat podél zdi jako modelky v časopisech. Musíme v botách na podpatku zvládnout den v práci, odpolední nákup i večerní párty. Přečtěte si naše tipy a triky, jak se správně vybrat lodičky, abyste v nich propluli bez problémů celým dnem.

 

MATERIÁL JE ZÁKLAD

Materiál zcela zásadním způsobem ovlivňuje, jak dobře se budete na podpatcích cítit. Do kožených bot se vyplatí investovat zejména proto, že na noze postupně měknou a tvarují se podle Vašich chodidel. I syntetické materiály umí ovšem dnes výrobci udělat pohodlné. Je ale potřeba hned při nákupu bedlivě ohlídat, jak bota na noze sedne. Zatímco u kožené boty byste měla mít nohu při prvním obutí těsnější, u syntetiky musí být nošení příjemné už od začátku. K povolení kožených lodiček si totiž případně dopomůžete lihem či mokrými ponožkami. Pokud vás ale tlačí syntetické boty, pravděpodobně je budete moct tak akorát darovat někomu s menším chodidlem.

MÉNĚ JE VÍCE

Je lepší nepřeceňovat své schopnosti i možnosti a raději volit výšku podpatku, na kterém jste si jistá. Zároveň také platí pravidlo, že čím vyšší podpatek je, tím by měl být širší, abyste v něm vydržela déle než pět minut v obchodě. Pokud ale nevíte, zda centimetr ubrat nebo naopak přidat, poproste kamarádku či personál obchodu, aby se podívali, jak v botách chodíte. Podlamují-li se Vám při chůzi kolena a jdete v podřepu, je potřeba sáhnout po nižším podpatku. A když už budete podpatky zkoumat, prohlédněte si i to, zda jsou k podešvi kolmo.

POMŮŽE TECHNOLOGIE

I když to nemusí být na první pohled patrné, řada bot je dnes plná nejmodernějších technologií a vychytávek, které dělají chůzi na podpatcích mnohem příjemnější. Příkladem za všechny může být speciální patentovaná technologie Insolia, která umí rozložit tlak nohy rovnoměrně.

Technologie Insolia tak zajistí, že vaši váhu neponese pouze přední část chodidla, jak je tomu u běžných lodiček, ale vydržíte na nohou mnohonásobně déle. V botách budete také mnohem stabilnější, a navíc budete chodit narovnaná.

Chci vědět více o technologii INSOLIA >

CHCEM VEDIEŤ VIAC O TECHNOLÓGII insolia  >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK > 

chci objevit kouzlo LODIČEK INSOLIA >

CHCEM OBJAVIŤ KÚZLO lodičiek insolia  >

SDÍLEJTE