Měsíce příprav a budíček v 5 ráno. Jak se vyrábí úspěšná kampaň?

Ono se to lehce řekne – nafotit podzimní kampaň Překvapivě Baťa. Ale víte, kolik času zabere takové focení připravit? No, schválně, jen si tipněte! Den? Týden? 14 dní? Samá voda! Přípravy sezónní kampaně – od chvíle, kdy se vybírají kolekce, co si zaslouží být na plakátech, až po velké celodenní focení – zaberou i několik měsíců! Pojďte se s námi podívat pod pokličku módního focení. Rovnou do backstage!

I když to během dne D tak nevypadá, protože se pozornost celého týmu zaměřuje na Taťánu a Ondřeje Gregor Brzobohaté, ústřední postavou focení je fotograf. Ten musí do celého konceptu zapadat jak profesně, tak lidsky – a do značné míry předurčuje úspěch kampaně, takže při jeho výběru nároky opravdu nešetříme. Pro sezónu podzim/zima 2019 jsme si vybrali Lukáše Dvořáka, aby se svým týmem nafotil inspirativní kousky z poslední letošní kolekce.

 

„Když mě oslovila firma Baťa ke spolupráci na kampani pro kolekci podzim/zima, velmi mě to potěšilo, protože tuto firmu vnímám jako jednu z mála českých firem, která se prosadila i celosvětově. Všichni ve světě znají tento brand, který má velmi silné postavení v rámci obuvnického průmyslu,“ nešetřil superlativy Lukáš Dvořák. A jak se mu fotilo s našimi ambasadory? „S Táňou jsem již spolupracoval na více projektech a musím říct, že je velký profesionál. Co se Ondry týče, tak to bylo naše první společné focení, ale byl naprosto skvělý a zákazníci jistě ocení nejen jeho taneční kreace, ale samotné pózy.“ 

Ale abychom se vrátili k přípravnému procesu – když máme fotografa, je načase vybrat lokaci a zkoordinovat, jak vlastně výsledné fotky mají (a budou) vypadat. Jakkoli pracujeme s módně zkušenými ambasadory, nesmíte si focení představovat jako improvizační proces, kdy se naslepo „zkouší“ různé výrazy a pózy. Naopak, veškeré detaily se řeší dopředu – vzhled protagonistů, barvy pozadí, odpovídající prostory. A nesmíme zapomenout na make-up a oblečení! Všechno musí být dokonale promyšlené, abyste si při pohledu na reklamní vizuál řekli: „Wow!“

Samotné focení začíná v brzkých ranních hodinách, harmonogram je totiž nabitý! Make-up, vlasy, outfity – všechno musí běžet jako na drátkách. Na place si už modely řídí sám fotograf – u každé fotky zkusmo „cvakne“ několik verzí a postupně  spolu s námi vybírá, která bude vypadat nejlépe. Pokud máte takové štěstí na úžasné ambasadory, jako my na Taťánu s Ondřejem, focení se dá zvládnout relativně rychle. Pak následuje postprodukce fotek… Ale o tom třeba zase někdy příště!

SDÍLEJTE