Naučte se nosit národní barvy. Červená i modrá letos frčí na molech i v naší limitované kolekci

Na počest 100 let republiky představil Baťa exkluzivní limitovanou kolekci bot v národních barvách. Sto párů vysokých šněrovacích bot ručně vyrobených v Dolním Němčí zaručeně upoutá pozornost nejen svou neotřelostí, ale i výraznou modrou a červenou, které se na botách objevují spolu s bílou a číslovkou 100. Jak tyto extravagantní boty nosit a jak vkusně zařadit do šatníku vášnivou červenou a tajemnou modrou, které letos frčí? Nechte se inspirovat talentovanou českou návrhářkou Natálií Dufkovou.

V rámci limitované kolekce Baťa ke sto rokům republiky vznikl také netradiční lookbook, na kterém spolupracovala mladá česká návrhářka Natálie Dufková, jejíž modely byly k vidění například i na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku či v prvním vydání československého časopisu Vogue.

Pokud se módy nebojíte, můžete se letos na podzim pustit do extravagantních kombinací a inspirovat se třeba právě modely Natálie Dufkové. U výrazných outfitů ale obvykle platí, že o co víc přidáte na oděvu či doplňcích, o to méně kreativity využijete na makeupu a účesu. Volte tedy pouze rozpuštěné rovné vlasy nebo jednoduchý culík a minimalistické líčení.

Druhou možností je zvolit pouze jeden výrazný prvek a zbytek outfitu upozadit. Červená barva sluší jak brunetám, tak blondýnám. Když to nepřeženete, může vypadat decentně a vkusně. Vysoké šněrovací boty v červené vytvoří spolu s teplým červeným svetrem a padnoucími džínami ideální víkendový styling. S červenou áčkovou sukní a černým rolákem pak vnesou do vašeho šatníku jak ženskost, tak špetku rebelství.

FOTOGRAF: Filip Poreba, MODELKA: Linda Exnar

Podle nedávného výzkumu je nejoblíbenější barvou Čechů modrá. Lidé oděni do modré údajně působí vyrovnaně a vzbuzují v ostatních důvěru. Pozor byste si měli dát především na odstín, po kterém sáhnete. Tmavomodrá více sluší brunetám, plavovlásky by měly volit spíše světlejší tóny modré. Kromě klasik v podobě černé a bílé, se modrá výborně hodí k barvám z druhého konce barevného spektra. Nemusíte se proto bát zkombinovat ji se žlutou nebo právě červenou.

PODÍVEJTE SE, JAK VZNIKALA TATO EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÍ KOLEKCE 

SDÍLEJTE