NEJEN PRO FANOUŠKY CHELSEA

Víte, že boty, kterým se přezdívá chelsea boots, jsou nejoblíbenější pánskou podzimní obuví? V nové kolekci BRITAIN CALLING je najdete hned v několika různých verzích.

Od kulaté špičky až po úzkou „šviháckou“, od černé klasiky až po trendy šedou nebo modrou, od hladké kůže až po zbroušenou.

A proč jsou chelsea boots tak oblíbené? Není to jen kvůli stylu, ale také kvůli pohodlí při nošení, a hlavně při obouvání. Tento typ bot je vyroben tak, že na obou stranách je všitá pružná látka (guma), která botu otevře, takže do ní pohodlně vklouznete.

Chelsea boots pochází už z 18. století. Ale módní ikonický prvek z nich udělali až londýnští umělci v 50. letech. Vzpomínáte, jak je členové skupiny Beatles začali nosit s úzkými kalhotami nebo džínami a úzkým vypasovaným sáčkem? Právě ti vytvořili tak typický „London look“.

Nemyslete si ale, že chelsea boots můžete nosit, jen pokud jste mladý rozervaný umělec. 🙂 Tyhle boty jsou tak pohodlné a zároveň elegantní, že si je zamilujete, i když jste třeba vyznavač staré dobré klasiky, nebo musíte do práce chodit v obleku.


  

SDÍLEJTE