Nejen tátové milují pánské chunky sneakers

Chunky sneakers patří k botám, které buď úplně nesnášíte, nebo naopak bláznivě milujete (a nosíte do roztrhání). Říká se jim “dad shoes”, protože připomínají botasky, jaké nosili tátové od rodin v 90. letech, a podobnost to samozřejmě není vůbec náhodná. Typická robustní podešev, která obuvi dodává objemný vzhled a retro look, je inspirovaná právě módou devadesátek. A jestli se něco od té doby nezměnilo, tak fakt, že v poskytovaném pohodlí tyto tenisky pořád nemají konkurenci!

Kam s nimi?
Že chunky sneakers nejsou trendy záležitostí jen pro dámy, potvrzuje i nová kolekce Baťa, které dominují neutrální a zemité tóny. Hodí se na spoustu volnočasových aktivit, a pokud si vaše profese nežádá formální styl od hlavy až k patě, určitě chunky sneakers užijete i do práce. A kdyby vám nějaký odpůrce tvrdil, že se “taťkovské” boty hodí spíše na chalupu, věřte, že mladí a slavní v nich vesele chodí do města i do společnosti. Třeba takový Ed Sheeran.

Maximální objem i pohodlí
Pro tyto objemné tenisky platí úplně totéž, co pro oversized kousky oblečení: jejich nošení je neuvěřitelně pohodlné. K čemu ale chunky sneakers vlastně obout? Svým objemem a výrazným vzhledem jsou to spíše boty maximalistické, proto se doporučuje kombinovat je s minimalistickými outfity. Bezvadně naopak dotváří extravagantní styl oblékání.

 

Oversized na druhou
Pokud vám, nicméně, lépe sedne jednoduchost než extravagance, nemusíte se bát. Módní přešlap z toho nutně nebude. Můžete si například zajímavě pohrát s objemem, doplnit k masivním chunky sneakers ještě mikinu nebo bundu oversized střihu. Výsledkem bude pohodlný a ucelený outfit.

Nejen #chunky a #dadshoes
A mimochodem, kdybyste hledali další inspiraci, k jakým outfitům se vlastně chunky sneakers nosí, na sociálních sítích můžete natrefit i na označení #turbotrainers, nebo dokonce #uglyshoes.SDÍLEJTE