Plesová sezóna 2020: Ve kterých botách zazáříte?

Že se ples vydařil, poznáte snadno: tančí se až do rána. Abyste si však mohla chvíle na parketu opravdu užít, je potřeba věnovat náležitou pozornost výběru plesových “střevíčků”. A to nejen z estetického pohledu, tedy jestli vám barevně ladí k šatům a k příručnímu psaníčku. Které dámské boty budou ty pravé – jak pro vaše nohy, tak pro letošní plesovou sezónu?

Otevřená, nebo uzavřená špička?
Co by vaše taneční obuv určitě měla mít, v zájmu jistějšího kroku při tanci i korzování o přestávkách, je pevná pata. Naproti tomu špička boty, ta může být otevřená i uzavřená. Etiketa se v tomto ohledu uvolňuje, takže pokud se nechystáte na ples se striktně konzervativním dress kódem, můžete krásně vyjít do společnosti i v otevřených botách. (Tedy samozřejmě za předpokladu, že budou slavnostní a že si dáte záležet na čerstvé pedikúře.) Otevřená špička se hodí zejména pro milovnice latinsko-amerických rytmů, zatímco královnám waltzu, foxtrotu a dalších standardních tanců sluší klasické, uzavřené lodičky.

Zdobené, či jednoduché?
O tom, nakolik nápadné obutí na ples zvolíte, by měly rozhodovat především šaty. K bohatě zdobeným a lesklým modelům pasují jednoduché střevíčky, zatímco minimalistické šaty snesou zdobenou obuv s propracovanými detaily. Rozhodující vliv má i délka šatů – u kratších střihů sukně je třeba počítat s tím, že budou boty víc “na očích”, hodí se proto lodičky na vyšším podpatku. Dámy, které se chystají plesat v dlouhé večerní róbě, mohou počítat s tím, že boty nebudou příliš vidět. Přesto by však měly ke zbytku garderoby ladit, aby nepokazily celkový dojem.

Jak vysoký podpatek?
Jak už jsme naznačili výše, ke kratším šatům se hodí vyšší podpatky. Naproti tomu modely, které sahají až na zem, samy o sobě dámskou postavu opticky prodlouží, proto není nutné ještě volit vysoké podpatky. Obecně platí, že podpatky dodávají ženě ladné držení těla, důležité je ale vzít v potaz i subjektivní pohodlí, tance schopnost a v neposlední řadě i výšku doprovodu.

Přejeme vám krásnou plesovou sezónu 2020 a šťastnou ruku (i nohu) při výběru nových střevíčků!

SDÍLEJTE