Průvodce pánskými polobotkami

Padnoucí pár kvalitních polobotek je naprostá nezbytnost a nesmí chybět žádnému muži. I zapřisáhlí milovníci sportovních bot musí polobotky mít. Čas od času se totiž objeví příležitost, kdy je potřeba hodit se do gala. A přesně pro tyto situace jsou tu ony nezbytné a nadčasové polobotky.

1

OBJEVTE POLOBOTKY

Ale nejsou polobotky jako polobotky. Abyste měli jistotu, které sednou právě vám, přečtěte si stručného průvodce.

Polobotky v oxford stylu

Polobotky v oxford stylu

Nejzákladnější typ pánských bot jsou oxfordky. Oxford je nejvíc nadčasový a zároveň nejspolečenštější střih polobotek. Jejich lakovaná varianta je vhodná dokonce pro nejpřísnější dress kód, white tie. Oxfordky vznikly na Oxfordské univerzitě už v roce 1800, kde je s oblibou nosili studenti. Pro polobotky v oxford střihu je charakteristický minimalistický střih s uzavřeným šněrováním a úzká silueta. Jejich hnědou nebo černou variantu zvolte pro každodenní nošení a smoking zkombinujte s variantou z lakované kůže.

OBJEVTE OXFORDKY

Polobotky v derby stylu

polobotky v derby stylu

Derby byly poprvé ušity v polovině 19. století a původně byly určeny pro sportovce a na lov. Už na začátku 20. století však byly pokládány za obuv, která je vhodná do města. Jejich tvar je velmi podobný oxfordkám, rozdíl je ovšem ve šněrování, které je otevřené. Střih stále odkazuje na jejich původ, a proto jsou polobotky v derby střihu velmi pohodlné, více ležérní a jsou tak perfektní obuví do práce i na zkoušku do školy.

OBJEVTE DERBY

Polobotky v monk stylu

Co do formality jsou boty v monk stylu někde mezi oxfordkami a polobotkami v derby stylu. Vyznačují se výraznou kovovou sponou, která nahrazuje klasické šněrování.

OBJEVTE MONK

Polobotky v semišové variantě

semišové polobotky

Nejležérnější a velmi oblíbenou variantou jsou polobotky ze semiše. Jejich střih může být jak v oxford, tak derby designu. Semišky jsou perfektní na každodenní nošení do práce (samozřejmě pokud nemáte v práci nařízen dress kód) i do školy. Skvěle doplní kalhoty v úzkém střihu i džíny. Polobotky v semišové úpravě jsou skvělé do města a fungují jako elegantní varianta sportovní obuvi.

OBJEVTE SEMIŠKY

SDÍLEJTE