Pusťte jaro do šatníku. Letos nesmí chybět semiš ani výšivky.

Jestli k jaru něco neodmyslitelně patří, pak je to romantická móda inspirovaná rozkvétající přírodou. Ale nebojte, nemusíte si obléct vílí šaty a pobíhat po louce s věnečkem na hlavě a kyticí lučního kvítí pod paží. Máme pro vás tipy, jak nosit tento trend v praktickém městském pojetí.

I letos na jaře bude patrný trend návratu k přírodě, a to nejenom volbou materiálů, ale i barevností a nejrůznějšími motivy. Stále se budou nosit květinové vzory, výšivky nebo přírodní odstíny barev (zejména barevná škála hnědé). V kurzu zůstávají i pastelové barvy a především pak tzv. tonální styling neboli ladění tón v tónu. Takový outfit rozhodně nemusí být nutně jednolitý či nudný. Důležité je kombinovat různé druhy materiálů (i ty, které k sobě zdánlivě nejdou) a používat více odstínů jedné barvy. Máme pro vás dva možné způsoby, jak lze trend pojmout.

ROMANTICKY

Romantické pojetí je inspirované stylem hippies nebo dnes tak známými a populárními festivaly živé hudby. Přímo na festival ale nutně jezdit nemusíte, tento trend se dá nosit i ve městě. Zkuste kombinovat kotníčkové boty s výšivkou a lehké šifonové či bavlněné šaty. Věřte, že tento kontrast je úžasně šik. Pokud ho doplníte ještě džínovou bundou, rázem se proměníte v hvězdu (nejen) festivalu. Navíc romantický styl šatů omladí každou ženu.

 

LEŽÉRNĚ

Městské pojetí je také ležérní a především pohodlné. Nebojte se obout kozačky i na jaře. Díky lehkému semišovému materiálu vám v nich bude příjemně teplo a rozhodně budete nepřehlédnutelná. Kombinovat je můžete s džíny, nejlépe ve světlé nebo rovnou bílé barvě. Ta totiž celý outfit zjemní. Nádech romantiky pak můžete doplnit jemným krajkovým topem a koženou bundou (ideálně v béžové či hnědé barvě). Kombinace všech těchto materiálů dodá na zajímavosti, ale zároveň budete stále v pohodlí.

 

 

Nebojte se, tento trend není jen pro dvacetileté modelky, můžete ho nosit v každém věku. Nebojte se proto vpustit do svého života trochu romantiky. Teď je ten správný čas! 

 

SDÍLEJTE