Škola stylu radí: Jak nosit boty ze sametové kolekce

Ve Škole stylu učíme adepty na profesi stylisty, že základním (a nejjednodušším) pravidlem při výběru outfitu je VYVAŽOVÁNÍ. Je dobré zachovávat balanc. Jinými slovy, když si nahoru obléknete něco objemného, spodní část outfitu by měla být úzká. Stejně tak je to s délkami. K maxi sukni se víc hodí zkrácený top, než dlouhá tunika. A to samé platí i s výraznými prvky, které si chcete obléknout, nebo obout.

Sametová kolekce bot a kabelek od Bati rozhodně mezi výrazné patří. Proto je s nimi potřeba zacházet s citem. A jestli o módě a stylingu nemáte zrovna náladu přemýšlet, máme pro vás 3 jednoduché tipy, jak vnést trochu dramatu do vašeho šatníku (ne do života) a nešlápnout při tom vedle.

Sametové booties

Na focení jsme vybraly booties (česky se jim říká polokozačky) v bordó barvě. Aby boty a kabelka správně vynikly, nechaly jsme zbytek outfitu v základních barvách (bílá, modrá) a použily to, co má v šatníku každá z nás – džíny a bílou košili. Když budete chtít vyčnívat z davu ještě o trošku víc, nasaďte klobouk. Jen dávejte pozor, aby byl i on v neutrální barvě, v našem případě hnědý.  Jednoduché, pohodlné, ale přesto efektní.

Páskové uzavřené boty

V těchhle botách se chodilo samo! Protože mají nižší a široký podpatek, nehrozí vám, že zapadnete mezi dlažební kostky nebo že vám nohy otečou tak, že budete z pásků přetékat ven 🙂 . Když si vyberete klasiku v černém provedení, můžete s ní dělat v podstatě cokoli. My jsme chtěly opět ukázat tu nejsnazší verzi outfitu. Vybraly jsme proto jednoduché slip dress (takovým šatům přezdíváme noční košilka). Kdybyste si v nich připadaly moc hanbaté, přehoďte si přes ramena koženou bundu. Vidíte – zase vyvažujeme. Šatičky jsou hodně holčičí, jemné, proto ta kožená bunda, která outfit „zdrsní“ a udělá ho mnohem zábavnější, než kdybyste si k nim vzaly třeba propínací svetřík nebo sako.

Kozačky nad kolena

Tady platí pravidlo o vyvažování snad nejvíc. Důležité je si uvědomit, že kozačky nad kolena jsou všeobecně vnímány jako hoooodně sexy. Proto už k nim nedávejte nic příliš odhaleného a svůdného, ať celkový dojem nepůsobí vulgárně. Jsou úzké a dlouhé, takže nahoru zvolte něco volného, krátkého. My jsme vybraly úplně obyčejné bavlněné oversized tričko. Mladší ročníky si můžou dovolit mini sukýnku (střih do áčka, ne úzkou elastickou!). A až se zase ochladí (teď se to sice nezdá, ale nebojte, za chvíli je to tady), oblečte si ke kozačkám teplé punčocháče a volný dlouhý svetr. Objemný svetr nahoře bude skvěle kontrastovat s úzkými dlouhými kozačkami. 

Mimochodem, takové kozačky nádherně prodlužují nohy.

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK > 

KOUPIT V E-SHOPU BATA.CZ >

KÚPIŤ V E-SHOPE BATA.SK >

SDÍLEJTE