Škola stylu radí: Jak se obléct jako „Big Boss“, ale zachovat si eleganci i mladistvost

Ačkoliv je černá barva obleku v módě nejpopulárnější, není vždy nejlepší volbou. Černá je totiž určena zejména pro slavnostní společenské příležitosti, jako jsou plesy, divadelní představení nebo formální večeře. Občas si pánové život chtějí usnadnit tím, že černý oblek a černé lakýrky nosí každý den do práce a neřeší žádné další varianty. To je ale samozřejmě obrovská škoda!

Za prvé je černý oblek už trochu nuda a za druhé přichází o možnost vyjádřit svou individualitu a kreativní část své osobnosti.

Takže, pánové, dost bylo uniformity a jdeme na změnu. Nebojte se, začneme zlehka.

První, co byste měli udělat, je pořídit si nové lakovky. A v jiné barvě než černé. V nových kolekcích Baťa s názvem Big Boss nebo Back in Town najdete fantastickou koženou obuv v hnědých tónech. Aby pro vás přechod z černé klasiky nebyl tak náročný, vyberte si tmavší odstín hnědé barvy.

K hnědým šněrovacím polobotkám pak patří světlejší oblek. Nemusí být ale nutně hnědý. Skvělá varianta jsou různé odstíny modré. Při výběru jakéhokoli obleku mějte na paměti, že se nosí zúžené (tzv. slim) střihy. Proto už žádné plandavé nohavice se sámky kolem pasu, které i ze štíhlého muže udělají tlouštíka.

Děkujeme obchodu C&A za zapůjčení obleku, košile, kravaty a pásku na fotografování.

Pro ty z vás, kteří mají rádi eleganci, ale nemusí za každou cenu nosit klasický oblek, je skvělou variantou moderní kombinace modrých zúžených kalhot a šedého saka. K tomu košili bez kravaty, abyste umocnili ležérní vzhled, a klidně výraznější barvu ponožek. Nebo rovnou ponožky se vzorem!

Děkujeme obchodu C&A za zapůjčení obleku, košile, kravaty a pásku na fotografování.

Nebojte se si s oblečením trochu pohrát. Vypadat dobře je výsadou gentlemana a tím přece touží být každý muž, nemáme pravdu?

SDÍLEJTE