Stopa vizionáře

3. dubna 2016 uplyne 140 let od narození geniálního československého podnikatele Tomáše Bati. Společnost Baťa při této významné příležitosti uvádí na trh limitovanou kolekci dámské a pánské obuvi – Baťa 140.

banner

Tomáš Baťa, zakladatel obuvnického impéria, se narodil ve Zlíně v roce 1876. Už ve svých 18 letech založil spolu se svou sestrou Annou a bratrem Antonínem firmu na výrobu obuvi. Začátky podnikání byly neslavné. Tomáš Baťa se ale nikdy nevzdal a šel za svým snem.

Baťa nikdy neztrácel naději. Prvotní neúspěchy ho hnaly dopředu a posilovaly jeho osobnost. V chybách nacházel poučení, a tak už po roce 1896 přišly první úspěchy. Baťa přichází na trh s inovativními „baťovkami“ – plátěnou obuví s koženou podešví a špičkou. Díky masivní reklamě a nízké ceně začíná být produkt opravdu úspěšný.

Tomáš Baťa si za svým cílem šel a stal se díky tomu jedním z největších podnikatelů všech dob. Vytvořil nejen rozsáhlý výrobní koncept, ale také inovativní způsob řízení práce, motivace i vzdělání. Nikdy se nespokojil s tím, čeho už dosáhl. Baťa nebyl pouze podnikatel, ale byl také velký patriot. Významným způsobem se zasadil o vybudování města Zlín. Jako starosta přetvořil Zlín do podoby zahradního města s originální funkcionalistickou architekturou.

Stopa Tomáše Bati je nesmazatelná. 140. výročí jeho narození oslavuje společnost Baťa vydáním prémiové kolekce pánské a dámské obuvi.

LIMITOVANÁ PÁNSKÁ KOLEKCE

LIMITOVANÁ DÁMSKÁ KOLEKCE

 

SDÍLEJTE