TONAK – české klobouky, které dobyly svět

 

Klobouk v zemitých barvách patří k podzimní módě už stejně neodmyslitelně jako traktorky či hřejivý kabát. V nabídce vybraných obchodů Baťa a v e-shopu proto najdete krásné klobouky Tonak, které se u nás vyrábí už přes dvě stě let a v Česku i ve světě jsou doslova legendou.

 

Společnost Baťa ráda podporuje jiné lokální výrobce a tradiční česká řemesla. I proto do své nabídky zařadila klobouky od společnosti Tonak, která pokrývky hlavy vyrábí v Novém Jičíně už od roku 1799. Tehdy totiž mladý Jan Nepomuk Hückel založil na novojičínsku kloboučnickou manufakturu. V roce 1866 pak vybudoval moderní továrnu a až do znárodnění ji pod svým jménem Hückel spolu se syny vedl. Ačkoliv následně došlo ke změně majitelů i jména, tradice nezanikla.

Tonak (tedy Továrna Na Klobouky) patří dnes mezi největší a nejvýznamnější světové výrobce pokrývek hlavy. Klobouky s jejich logem najdou zákazníci v obchodech v padesáti zemích světa. Až pětadevadesát procent veškeré výroby totiž putuje do zahraničí.

Kromě srstěných plstěných klobouků nabízí výrobce například i barety, cylindry či pletené zimní čepice z převážně přírodních materiálů, jako jsou vlna či bavlna. Pletené fezy pak dodává továrna ve Strakonicích, která se pyšní dokonce pěti set letou tradicí. Na výrobu jednoho klobouku je obvykle potřeba pět až sedm kožek. Používají se především králičí a zaječí kůže. V minulosti to pak často byly i kožky z bobrů. Tato zvířata jsou proto dodnes součástí loga společnosti.

 

Značka Tonak staví především na zajímavém designu, kvalitních materiálech a poctivém zpracování. Dodnes se tak pyšní velkým podílem ručního zpracování. Ačkoliv si zachovává tradiční postupy a hodnoty, přizpůsobuje nabídku současným zákazníkům. Kromě tradičních klobouků, které si někteří lidí kupují už desítky let, cílí i na mladou generaci. A daří se jí to. Klobouky ke kabátům, koženým bundám a tlustým svetrům totiž nikdy nebyly víc trendy.

PODÍVEJTE SE DO ZÁKULISÍ

 

KOUPIT na bata.cz

KOUPIT na bata.sk

KOUPIT na bata.cz

KOUPIT na bata.sk

KOUPIT na bata.cz

KOUPIT na bata.sk

VÍCE KLOBOUKŮ

VIAC KLOBÚKOV

SDÍLEJTE