Volnočasová móda nejsou tepláky a ošoupané tenisky. Oblečte se vkusně na vycházku i na odpoledne s přáteli

Kolekce volnočasové obuvi Chilled Out od Bati se letos vážně vyvedla. Má název „vyklidněný“ a přesně takové mají být i outfity, které k nim budete nosit. My vám chceme znovu ukázat, že volnočasové obutí neznamená tenisky.

SLIP ON ANEB VKLOUZNĚTE DO TOHO

Tenhle typ bot je na jaro a léto naprosto dokonalý. Jsou pohodlné, ale zároveň vypadají dobře. A tato dvě kritéria by měla splňovat jakákoliv součást vaší garderoby! Báječně vypadají s plátěnými kalhotami a tričkem. My jsme vám chtěli ukázat takový typicky „cestovatelský“ outfit. Něco jako námořník, který se právě vylodil v Marseille.

Vidíte ten rozdíl mezi teniskami a kalhotami na gumu a tímto outfitem? A přitom je minimálně stejně pohodlný. Takže pánové, už žádné výmluvy. Na jaro si pořiďte aspoň jedny „nazouváky“ a zkuste je občas obout místo tenisek. Uvidíte, že s nimi uděláte spoustu parády!

Náš tip: Takové boty se skvěle hodí i k letním verzím klasických obleků ve světlé barvě ze lnu či bavlny.

POHODLNÉ OXFORDKY

Ve šněrovací variantě jsou tyhle boty opět skvělou náhradou za nudné tenisky, které ve většině verzí stejně patří do posilovny, a ne na ulici. Chtěli jsme vám ukázat, jak pár malých triků dokáže z nudného outfitu udělat zajímavý, aniž byste se museli nějak extra snažit. Tak tedy – až si budete kupovat nové džíny, určitě zvolte radši tmavší barvu a bez jakýchkoli ozdob a efektů. Hodí se do víc outfitů a hned tak vás neomrzí. Když si berete tričko a košili, tak košili nezapínejte! Budete působit ležérněji. Když si budete chtít odložit brýle a pouzdro jste zase zapomněli doma, nikdy si je nedávejte na hlavu! Roztáhnete spoje, za které drží stranice, takže vám pak budou padat. Raději z nich udělejte stylový doplněk a zahákněte je do výstřihu nebo za kapsu na košili.

Náš tip: Nemáte-li zrovna štíhlou postavu a výšku nad 180 centimetrů, tak si u džínů neohrnujte nohavice. Výrazný lem, který ohrnutím vznikne, vás akorát opticky „uzemní“. To znamená, že vám na pohled zkrátí nohy. A to nechcete. 😊 

SDÍLEJTE