Weinbrenner

banner

Říká se, že to začalo rozhovorem: „Koně nežerou okurkový salát,“ zařval učitel fyziky Reis na svého kolegu, učitele zpěvu.

Toto je první věta, která kdy byla vyřčena do telefonu, který (údajně) v roce 1876 vynalezl Alexander Graham Bell. Vynález, který znamenal revoluci, se rychle rozšířil do celého světa. Už v roce 1892 byla ve Spojených státech uvedena do provozu první automatická ústředna.

Přečtěte si příběh o podivném spojení telefonu a značky Weinbrenner.

Zůstaňme v našem příběhu v roce 1892 a přesuňme se do Milwaukee na West Water Street 140. Právě tady si 27letý Albert Weinbrenner otevřel spolu s Josephem Pefferem krámek na opravu a prodej bot. Když do města přišli dělníci a začali stavět telefonní dráty, všiml si Albert, že nemají dostatečně kvalitní a pohodlné boty.

Weinbrenner tedy navrhl boty dělníkům přímo na míru. Jejich kotníčkový střih na šněrování byl dost pevný, aby podpořil jejich postoj při namáhavé práci. Botám se začalo říkat podle dělníků, kteří stavěli telefonní vedení „Linemen“, a velmi brzy se staly vyhledávaným zbožím. Weinbrenner se stala úspěšnou značkou.

O 100 let později se Weinbrenner stává hodnotnou součástí portfolia značek Baťa. Značka pokračuje ve svém odkazu. Inspiruje se industriální módou, ctí kvalitu a zaručuje pohodlí při chůzi.

V současné době je velká část kolekce Weinbrenner vyráběna v České republice v Dolním Němčí.

 Boty Weinbrenner jsou kombinací moderního designu a kvality.

WEINBRENNER PRO NI

WEINBRENNER PRO NĚJ

SDÍLEJTE